Drukuj

ŚKP także w sobotę!

(2018-06-01)

W związku z odbiorem ul. Winogronowej oraz w odpowiedzi na prośby mieszkańców od 4 czerwca br. obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy w dni robocze oraz soboty.

Zmiany wprowadzane od 4 czerwca dotyczą tylko linii miejskich – podmiejskie kursy odbywać się będą według obecnego rozkładu. Średzka Komunikacja Publiczna wprowadziła zarówno drobne zmiany godzinowe kursów – w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców oraz zmieniła trasy w związku z nowo powstałą nawierzchnią ul. Winogronowej. Powstała również nowa trasa: B2, planowana w pierwotnej koncepcji. – Linia B2 jest nowością, idealną linią dla dzieci dojeżdżających do szkoły z ulicy Sikorskiego oraz okolicznych ulic, a także dla dzieci odjeżdżających z przystanku ul.Górna/Szkoła Podstawowa w kierunku Dworca Autobusowego – podkreśla Arkadiusz Gruszczyński, główny dyspozytor ŚKP.

Największą nowością jest to, że w Środzie Śląskiej pojazdy Spółki będą kursować również w soboty, począwszy od 9 czerwca, z pominięciem sobót świątecznych. – Nasze sobotnie kursy będziemy rozpoczynać o godz. 8:15, a kończyć o 13:40. - To odpowiedź na głosy mieszkańców, którzy zgłaszali do nas zapotrzebowanie na miejskie kursy w soboty. Ułatwią one komunikację w szczycie zakupowym, ale także umożliwią dostanie się w sobotę na cmentarz, czy do Średzkiego Parku Wodnego – mówi Jaromir Stawirej, prezes spółki Średzka Komunikacja Publiczna. Nowy, obowiązujący od 4 czerwca rozkład jazdy można znaleźć na stronie internetowej www.srodaslaska.pl.