Drukuj

IV Festiwal Rękodzieła
Krainy Łęgów Odrzańskich

(2018-05-23)

Już po raz czwarty Kraina Łęgów Odrzańskich zaprasza na Festiwal Rękodzieła. Ideą przewodnią wydarzenia jest pokazanie, że nasi zwykli sąsiedzi są tak naprawdę niezwykłymi rzemieślnikami, twórcami i artystami.

Główną osią Festiwalu będzie oczywiście prezentacja lokalnych rzemieślników, rękodzielników i producentów lokalnych. Wyroby z drewna, ceramiki, ręcznie malowane torby czy poduchy, autorskie lalki i ubrania, zdrowe soki, przetwory to tylko przykłady tego, co będzie można kupić
i podziwiać na Festiwalu. Rękodzielnicy nie tylko staną za stoiskami, ale także poprowadzą warsztaty w duchu "zrób to sam" i podzielą się swoimi pasjami. Będzie można zatem popracować w glinie, drewnie, z materiałem, farbami. Każdy znajdzie coś dla siebie, każdy uczestnik będzie mógł zabrać swoje dzieło ze sobą. Dodatkową atrakcją będzie warsztat kulinarny, a także konkurs grillowania, do którego serdecznie zapraszamy.

Festiwal uatrakcyjni również wioska słowiańska z udziałem Dziadoszan i Pobratymców, a w samej wiosce między innym: strzelanie z łuku średniowiecznego, nauka tańca średniowiecznego, pokaz i warsztat rzemiosła średniowiecznego, zabawy plebejskie oraz gry edukacyjne i plenerowe. Podczas festiwalu powrócimy także do tradycji Turnieju Gmin KŁO, który tym razem zostanie rozegrany w formie gry terenowej po Chobieni.

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, zarówno animacji jak i tak lubianych dmuchanców. A jako że Chobienia to wzorcowa miejscowość nadodrzańska dla gości Festiwalu proponujemy także rejsy statkiem "ŁĘGOWA DAMA". W tym dniu odbędzie się także spływ kajakowy ze Ścinawy (start godz. 10.00), którego metą będzie oczywiście Chobienia. Będzie się zatem działo.

Szczegóły Festiwalu są dostępne na stronie wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/202713637124827/

oraz na profilu LGD: https://www.facebook.com/KrainaLegowOdrzanskich/

Festiwal organizują wspólnie Lokalna Grupa Działania Kraina Łęgów Odrzańskich oraz Gmina Rudna.

/informacja prasowa Krainy Łegów Odrzańskich/