Česka verzeEnglish versionDie deutsche FassungWersja rosyjska [ru]

Kultura - imprezy

 >  Kultura - imprezy > kulturalne imprezy coroczne > KIERMASZE I JARMARKI

KIERMASZE I JARMARKI

JARMARK PLASTYCZNY - organizowany zwykle w ramach Dni Środy Śląskiej, w pierwszą niedzielę czerwca, oraz we wrześniu podczas Święta Wina. Jest to rodzaj promocyjnej prezentacji, połączonej ze sprzedażą prac plastycznych i wyrobów rzemiosła artystycznego.

 

KIERMASZ WIELKANOCNY - organizowany corocznie w sobotę i niedzielę dwa tygodnie przed Niedzielę Palmową. Do udziału w kiermaszu zapraszani są wytwórcy ludowi i wytwórcy rzemiosła artystycznego z regionu średzkiego i dalszych miejscowości Dolnego Śląska. Na kiermaszu prezentowane są pisanki, palmy i baranki wielkanocne, wypieki, stroiki i inne ozdoby świąteczne.

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY- organizowany corocznie, najczęściej dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia. Zainteresowani mogą zobaczyć i zakupić oryginalne wyroby twórców rzemiosła artystycznego. Prezentowane są: stroiki, bombki i lampiony ręcznie malowane, bombki z siankiem i piórkami,szydełkowe gwiazdki i aniołki oraz wiele innych ozdób choinkowych i świątecznych.

Zapraszamy do udziału zainteresowanych prezentacją swoich wyrobów twórców. Szczegóły pod numerem telefonu (0-71) 31 72 795.