Česka verzeEnglish versionDie deutsche FassungWersja rosyjska [ru]

Wspolpraca z zagranicą

 >  Wspolpraca z zagranicą > Town Twining 2014

08.08.2014 r.
Szanowni Państwo!
Miło nam poinformować, że Gmina Środa Śląska, w ramach naboru wniosków o dofinansowanie na wymianę miast partnerskich, otrzymała dotację w wysokości 10 tys. euro.


Złożony w czerwcu br. przez Gminę Środa Śląska wniosek o dofinansowanie w ramach programu Europa do Obywateli, Komponent 2 Demokratyczne zaangażowanie i uczestnictwo obywatelskie, działanie Partnerstwo miast, uplasował się na wysokiej siódmej pozycji.
Na liście rankingowej znalazło się blisko dwieście projektów z państw członkowskich Unii Europejskiej, w tym piętnaście z Polski.
Program od lat wspiera aktywność miast w sferze wymiany i współpracy obywateli. Podjęte działania mobilizują obywateli z państw członkowskich Unii na poziome lokalnym do prowadzenia aktywnej debaty dotyczącej konkretnych kwestii życia społecznego i politycznego.
Gmina Środa Śląska posiada podpisane umowy partnerskie z niemiecką gminą Saterland - od 2002 r. i od roku 2012 z czeską gminą Stepanov i ukraińską Kamionką Buską.

 
05.09.2014 r.
Drodzy mieszkańcy!
Zapraszamy bardzo serdecznie do wzięcia aktywnego udziału w spotkaniu miast partnerskich, które odbędzie się w Środzie Śląskiej w dniach 11-15 września br. podczas  Święta Wina w Mieście Skarbów.

W tych dniach Gmina Środa Śląska gościć będzie, w ramach realizowanego projektu „WE make up the EUROPE”, przedstawicieli miast partnerskich z Saterland (Niemcy), Stepanova (Republika Czeska) oraz Kamionki Buskiej (Ukraina). Partner ukraiński ze względu na brak członkostwa kraju w strukturach Unii Europejskiej nie jest beneficjentem projektu. Ma jednak możliwość uczestnictwa w spotkaniu i oceny postępów i efektów współpracy oraz korzyści wynikających z członkostwa w UE.
Delegacja niemiecka liczyła będzie 35 osób, w tym przedstawiciele władz samorządowych, policji, stowarzyszeń oraz uczniowie Schulzentrum Saterland, natomiast w skład delegacji czeskiej wejdą 23 osoby, wśród których będą uczniowie Základní škola, nauczyciele, przedstwiciele urzędu oraz nieformalnych stowarzyszeń.
Szczegółowy program spotkania pobierz TUTAJ

Plakat Święto Wina w Mieście Skarbów 2014

Galeria Zdjęć - spotkanie miast partnerskich 11-15.09.2014r.

Dzień 1: Prezentacja programu grantowego "Aktywni na ziemi średzkiej"

    

 Dzień 2: Debata społeczna

   

Dzień 2: Konkurs wiedzu o UE w średzkim gimnazjum

   

Dzień 3: Święto Wina w Mieście Skarbów, piknik demokratyczny

   

dzień 4: Święto Wina w Mieście Skarbów, jarmark średzki

    

 

Publikacje

Album UE 2007-2013

Prezentacja programu grantowego "Aktywni na ziemi średzkiej"

Broszura- Podsumowanie spotkania miast partnerskich_pl

Broszura- Podsumowanie spotkania miast partnerskich_de

Ankieta Ewaluacyjna

 Info template

Poleć znajomemu Wersja do wydruku