Drukuj

Popołudniowe spotkania z książką

(2012-03-21)


11 kwietnia br.
(środa) o godz. 14.00 w średzkiej Bibliotece Publicznej odbędzie się impreza czytelnicza z cyklu „Popołudniowe spotkania z książką”. Tematem najbliższych spotkań będzie Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 
to  ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia. Data ta wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej. W tym dniu w roku 1616 zmarli Miguel de Cervantes, William Shakespeare i Inca Garcilaso de la Vega. Na ten sam dzień przypada również rocznica urodzin lub śmierci innych wybitnych pisarzy, np. Maurice’a Druona, Halldóra Laxnessa, Vladimira Nabokova, Josepa Pla i Manuela Mejía Vallejo.
Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii – w 1926 roku wystąpił z nim wydawca z Walencji, Vicente Clavel Andrés.

Średzkie „Popołudniowe spotkania z książką” odbywają się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki. Spotkania organizowane są przez średzka bibliotekę cyklicznie od kilku lat w odpowiedzi na potrzeby i sugestie czytelników. Ich celem jest promowanie czytelnictwa wśród społeczności lokalnej. Uczestnicy biorą udział w pogadankach poświęconych współczesnej problematyce i nowym trendom obowiązującym w literaturze.
Pracownicy BP zapraszają wszystkich miłośników literatury i sympatyków średzkiej biblioteki na spotkanie.
WSTĘP WOLNY!