Česka verzeEnglish versionDie deutsche FassungWersja rosyjska [ru]

Gmina, miasto

 >  Galerie > Galeria Zdjęć > WAKACYJNA BIBLIOTEKA na WSZYSTKIE DZIECI CZEKA 2009

2009-09-14

Od 29 czerwca do 28 sierpnia 2009 r. w Dziale Dziecięcym BP organizowane były zajęcia dla dzieci w wieku od 5 do 13 lat pn. „Wakacyjna Biblioteka na wszystkie Dzieci czeka”. Uczestnicy brali udział w zajęciach plastycznych, czytelniczych, edukacyjnych oraz warsztatach z udziałem iluzjonisty. Zajęcia odbywały się trzy razy w tygodniu w poniedziałki, czwartki i piątki. W okresie wakacji odbyło się 28 spotkań z dziećmi.
Program imprez wakacyjnych podzielony został na bloki tematyczne: „Podróżnicze Poniedziałki”, „Magiczne czwartki – Abrakadabra, hokus-pokus!” i „Bajkowe Piątki”.
„Podróżnicze Poniedziałki”
to zajęcia edukacyjne. Dzieci poznawały ciekawostki przyrodnicze, turystyczne, kulinarne, dotyczące krajów europejskich.
„Magiczne czwartki – Abrakadabra, hokus-pokus!” to warsztaty iluzjonistyczne prowadzone z udziałem profesjonalisty Tomasza Gidzińskiego oraz młodego średzianina Mateusza Kopały. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci oraz ich rodziców. Wstęp na warsztaty był nieodpłatny.
Oprócz występu iluzjonistów, pokazu trików jednym z elementów programu był praktyczny kurs sztuczek iluzjonistycznych z czynnym udziałem uczestników zabawy.
„Bajkowe Piątki” to warsztaty czytelnicze, podczas których uczestnicy wykonywali prace plastyczne (rekwizyty) do wysłuchanej bajki.