Česka verzeEnglish versionDie deutsche FassungWersja rosyjska [ru]

Kultura - imprezy

ZOBACZ TAKŻE
Galeria zdjęć
 >  Kultura - imprezy > sprawozdania z imprez kulturalnych > Wieczór Irlandzki z Domem Kultury

2009-08-16

W niedzielę, 16 sierpnia, na dziedzińcu Domu Kultury można było „odkryć w sobie Irlandię”
Dziedziniec DK niedawno odkryty jako miejsce udanych i nie pozbawionych uroku  imprez tym razem miał oddać klimat Zielonej Wyspy. 

Zespół „Stonehenge” przygotował na ten dzień nie tylko muzykę celtycką, jak można by się było spodziewać, ale także klezmerską i bardzo swojskie, słowiańskie  piosenki i pieśni.  Zespół „zaaplikował” uczestnikom   dużą dozę energii i ciepła, nie zapominając o kulturze Irlandii, o czym opowiadali między utworami. Wystąpili, jak przystało na zespół celtycki, w kiltach, poczęstowali wszystkich obecnych narodowym napojem rodem z Zielonej Wyspy.

Pracownicy Domu Kultury  tym razem również zadbali o możliwość poznania i degustacji  narodowych specjałów. Można było skosztować  irlandzkiej potrawy o nazwie COLCANON z sałatką irlandzką i wypić kawę po irlandzku z muffinkami.  Nieoczekiwanym punktem programu były  dwie wystawy. Wystawa fotografii wielkoformatowych pt „Irlandia I Szkocja” autorstwa  Elżbiety Chrzanowskiej, którą można jeszcze oglądać przez najbliższy tydzień oraz budząca powszechne zainteresowanie wystawa „Piwa Świata”  w dniu koncertu. Choć dziedziniec  zdawałoby się niewielki - goście dopisali równie dobrze jak pogoda.