Česka verzeEnglish versionDie deutsche FassungWersja rosyjska [ru]

Gmina, miasto

 >  Galerie > Galeria Zdjęć > KONFERENCJA Z OKAZJI DNIA BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK

2008-05-14

5 maja br. w średzkim Domu Kultury odbyła się konferencja z okazji przypadającego trzy później Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, zatytułowana „Biblioteka jako przestrzeń edukacyjna, kulturalna i informacyjna”. Organizatorami uroczystych obchodów Dnia Bibliotekarza i Bibliotek byli Dyrektor Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej i Dyrektor Powiatowego Ośrodka Edukacji w Środzie Śląskiej. 
Po uroczystym otwarciu konferencji przez Burmistrza Środy Śląskiej i Starostę Powiatu Średzkiego w części artystycznej konferencji swoje umiejętności sceniczne zaprezentowały dzieci z Publicznego Przedszkola w Miękini. 
Bibliotekarze z bibliotek publicznych i szkolnych powiatu średzkiego, uczestniczący w konferencji, otrzymali listy gratulacyjne z podziękowaniami „za spełnienie misji upowszechniania czytelnictwa i kultury słowa” od Burmistrza Środy Śląskiej i Starosty Powiatu Średzkiego.
W części głównej uczestnicy spotkania mogli wysłuchać referatów przygotowanych przez zaproszonych gości. O „Tajemnicach Dolnego Śląska” mówiła Joanna Lamparska, dziennikarka Gazety Wrocławskiej, współpracownik National Geographic, autorka książek o Dolnym Śląsku. Iwona Podlasińska, Instruktor Czytelnictwa Dzieci Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu poruszyła temat „Dziecko a media”. Prezentację multimedialną o „Niemieckich Bibliotekach Publicznych” przedstawiła Irena Augustynowska, Dyrektor Biblioteki Dolnośląskiej Wyższej Szkoły Służb Publicznych ASSESOR, a Wojciech Karwacki, Prezes Wydawnictwa Ossolineum we Wrocławiu skupił się na „Czytelnictwie wśród młodzieży”.
Na konferencję zaproszono również przedstawicieli wydawnictw i hurtowni książek, którzy zaprezentowali nowości wydawnicze. Do zakupu książek zachęcali: Hurtownia Książek OMEGA z Ząbkowic Śląskich, Hurtownia książek SEZAM WIEDZY z Wrocławia, Wydawnictwo ESKA z Mosiny oraz Wydawnictwo OSSOLINEUM z Wrocławia.WŁADZE LOKALNE

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE KONFERENCJI

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE KONFERENCJI

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE KONFERENCJI

 

ORGANIZATORZY KONFERENCJI

GOŚCIE ZAPROSZENI NA KONFERENCJĘ

 

GOŚCIE ZAPROSZENI NA KONFERENCJĘ

GOŚCIE ZAPROSZENI NA KONFERENCJĘ

 

WYSTĘP ARTYSTYCZNY DZIECI

WYSTĘP ARTYSTYCZNY DZIECI

 

JOANNA LAMPARSKA

IWONA PODLASIŃSKA

 

IRENA AUGUSTYNOWSKA

WOJCIECH KARWACKI

 

PREZENTACJA NOWOŚCI WYDAWNICZYCH

PREZENTACJA NOWOŚCI WYDAWNICZYCH