Drukuj

Spotkanie autorskie z Dariuszem Rekoszem

(2008-04-01)

Dariusz Rekosz to polski pisarz, autor serii książek dla dzieci i młodzieży „Mors, Pinky i …”  wydawanej przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia, z ilustracjami Bohdana Butenki. Dariusz Rekosz to także autor cyklu słuchowisk radiowych dla dzieci i młodzieży, pod wspólnym tytułem „Detektywów para - Jacek i Barbara”, emitowanych w Polskim Radiu BIS. W swoim dorobku ma również książkę dla czytelników dorosłych „Szyfr Jana Matejki”, będącej polską parodią „Kodu Leonarda da Vinci”.

Podczas spotkania w średzkiej bibliotece Dariusz Rekosz opowiadał młodym czytelnikom o sobie, swoich pasjach i zainteresowaniach, początkach twórczości pisarskiej i inspiracjach literackich. Uczestnicy spotkania chętnie zadawali pytania, brali udział w rozmowach z pisarzem. Spotkanie przebiegało w serdecznej atmosferze. Uczniowie mogli zakupić książki autorstwa Dariusza Rekosza, otrzymać od pisarza autograf, dedykację oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Środa Śląska oraz spotkanie z dziećmi w średzkiej bibliotece zrobiło pozytywne wrażenie na Dariuszu Rekoszu. Możemy się o tym dowiedzieć m. in. ze strony internetowej, której jest współredaktorem.