Česka verzeEnglish versionDie deutsche FassungWersja rosyjska [ru]

Gmina, miasto

 >  Galerie > Galeria Zdjęć > TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2007

2007-05-15

W dniach od 7 do 11 maja w ramach obchodów TYGODNIA BIBLIOTEK BP w Środzie Śląskiej  przygotowała program adresowany do wszystkich grup wiekowych czytelników.

7 maja miała miejsce inauguracja obchodów TYGODNIA BIBLIOTEK obchodzonego w tym roku pod hasłem „Biblioteka mojego wieku” .

Dzień później z okazji Dnia Bibliotekarza pracownicy bibliotek publicznych powiatu średzkiego wzięli udział w uroczystej konferencji. Spotkanie odbyło się 8 maja br. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego.
Dla wszystkich zaproszonych gości przygotowana była wystawa zbiorów regionalnych.
Konferencję uświetniły wystąpienia gości – Lidii Wandałowskiej, Marka Perzyńskiego i Bernardy Kuraś.
(więcej o konferencji w „Uroczyste obchody Dnia Bibliotek i Bibliotekarza”).

W trakcie całego TYGODNIA BIBLIOTEK można było obejrzeć wystawę publikacji twórców regionalnych twórców i ich dzieła pt.  „Środa Śląska – moje miasto w moim sercu” prezentująca lokalnych oraz zorganizowano 4 lekcje biblioteczne adresowane do dzieci i młodzieży.  W Czytelni BP odbyła się lekcja regionalna, w której udział wzięli uczniowie z klasy II F Gimnazjum w Środzie Śląskiej. Tego samego dnia w Wypożyczalni dla Dorosłych BP przeprowadzono lekcję biblioteczną wprowadzającą dla uczniów z klasy III F z Gimnazjum w Środzie Śląskiej. Następnego dnia w Dziale Dziecięcym odbyła się lekcje biblioteczne dla pięciolatków z Zespołu Żłobkowo Przedszkolnego i  sześciolatków z Przedszkola pod Topolami.  Podczas spotkań dzieci wykonały prace plastyczne na konkurs biblioteczny pt. „Moja biblioteka w przyszłości”.

W ramach programu przed siedzibą główna BP odbył się kiermasz taniej książki – darów od czytelników nieprzydatnych w bibliotece. Fundusze pochodzące ze sprzedaży starych książek przeznaczone są na zakup nowości wydawniczych.

Przez cały TYDZIEŃ, w ramach dni otwartych pod hasłem „Poznaj swoją bibliotekę”, czytelnicy mogli obejrzeć  prezentację serii wydawniczych i przegląd nowości książkowych zakupionych do biblioteki w I kwartale 2007 r.Lekcja biblioteczna dla klasy II F z Gimnazjum w Środzie Śląskiej

Lekcja biblioteczna

 

Lekcja biblioteczna dla klasy III F z Gimnazjum w Środzie Śląskiej

 

Sześciolatki z Przedszkola pod Topolami

 

Kiermasz taniej książki przed siedzibą biblioteki

 

Wystąpienie Lidii Wandałowskiej podczas konferencji z okazji Dnia BIbliotekarza

 

Lidia Wandałowska i Anna Kuszlik

Pisarz Marek Perzyński

 

Bernarda Kuraś

Zaproszeni goście

 

Pięciolatki z Zespołu Żłobkowo-Przedszkolnego podczas wykonywania prac konkursowych "Moja Biblioteka w przyszłości"